Aktif Etkinlikler

Masallar Diyarına Yolculuk Aile Kampı Etkinliği

 • Aktif Etkinlikler
 • Elif Güvere
 • Etkinlik Tarihi: 17-18 Eylül 2022
Etkinlik Doluluk Oranı
Masallar Diyarına Yolculuk Aile Kampı Etkinliği

Dolu dolu bir kamp programı ile çocukların okula başlama motivasyonları güçlenecek

Etkinlik Hakkında

Okulların başlamasıyla dolu dolu bir kamp programı ile çocukların okula başlama motivasyonlarına da katkı sağlayacak bu kampımızda sadece 15 aile ile tamamen bize özel olarak kapatılan kamp alanında çadır kampı için masallar diyarına doğru yolculuğa çıkıyoruz. Alanında uzman eğitmenler ile yapacağımız etkinliklerde çocuklar kendilerini keşfedecek, problem çözme, iş birliği becerilerini geliştirecekler. Sözel ve bedensel ifade, iletişim kurabilme, anlama-dinleme-kavrama ve sorun çözme becerilerine katkı sağlayacaklar. Gece cesaret yürüyüşü ile korkularını yenmeyi öğrenecekler, akranlarıyla bolca oyunlar oynayacaklar, okçuluk atölyesi eşliğinde vücut koordinasyonlarını, odaklanma, sakinlik becerilerini geliştirip, özellikle kol, sırt ve omuz ksalarını çalıştırıp fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacaklar, sürpriz yarışmalarla hem eğlenip hem de öğrenecekler.

 17-18 EYLÜL 2022 (CUMARTESİ-PAZAR) tarihleri arasında, Kocaeli’deki samanlı dağlarında yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı yakınında 2 gündüz 1 gecelik harika  bir butik kamp programı hazırladık. Bu kampımızda doğanın içinde, manzaraya, oksijene, oyuna ve yeşile doyup, sabah kuş sesleri eşliğinde uyanacağız. Anneler yada Babalar sadece çocıklarıyla katılabilir. Farklı illerden gelecek olan ailelerimiz en az 250 km mesafe olması şartıyla Cuma akşamı 19:00'da kamp alanımıza girebilirler. 

Not: Kamp alanımızda erkek-kadın ayrı tuvaletler, mescid, mutfak ve kapalı alan bulunmaktadır.

Bu kampımızda her aile kendi çadırıyla katılacaktır. Alternatif olarak bu kampımızda bizden çadır ve uyku tulumu kiralabilirsiniz. 

Kampta Neler Var?

 • Aile doğa yürüyüşü ile doğayı keşfe çıkacağız,
 • Çocuklar ok yapım atölyesinde kendi oklarını yapacaklar, ok yapımı tarihte kemankeşlerin yıllarca uğraşarak kendi ok ve yaylarını yapıp yetiştirdikleri çıraklarına miras bıraktıkları bir sanat eseri olmuştur.
 • Okçuluk atölyesinde, doğru vücut duruşların katkı sağlayarak, odaklanma, sakinlik becerilerini geliştirecekler. Omuz, kol ve sırt kaslarını kullanarak fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacaklar.
 • Ateş başında Ukulele eşliğinde müzikli masal etkinliğinde masallar dinleyeceğiz.
 • Vantrilok kukla eşliğinde oynayacağımız oyunlar ile kültürel değerlerimizin farkına varmaları konusunda desteklenecekler.
 • Doğal malzemelerden kukla tasarlama atölyesi ile çocuklar hayal güçlerini kullanarak ürün tasarlama becerilerini geliştirecekler.
 • Drama çalışmaları ile sosyal becerilerini geliştirme, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme becerilerini geliştirecekler. 
 • Temel Kampçılık Eğitimi ile yetişkinler doğada güvenli kamp yapmanın püf noktalarını öğrenecekler.
 • Anne Babalar, Masal Anlatıcılığı Eğitimi ile doğru masal anlatımı, masal anlatmanın püf noktaları, doğru zamanı gibi konuları öğrenecekler.
 • Doğada hayatta kalma ipuçlarına dair bilgiler edineceğiz. Doğada ateş başlatma, düğüm bağlama etkinlikleri ile bilgi ve becerilerimizi artıracağız.
 • Karanlık ormanda yürümek her zaman heyecanlı ve ürpertici olmuştur, gece cesaret yürüyüşü ile birlikte çocukların  karanlık korkularını yenebilecekleri keyifli bir yürüyüş yapacak ve korkularını yenmeyi öğreteceğiz.

Özetle :)

 • Temel Kampçılık Eğitimi(Yetişkinlere)
 • İp bağlama teknikleri (Yetişkinlere)
 • Doğada ateş başlatma atölyesi (12 yaş üzeri çocuklar)
 • Gece Cesaret Yürüyüşü 
 • Aile Doğa Yürüyüşü
 • Ok yapım atölyesi,
 • Okçuluk atölyesi,
 • Ukulele eşliğinde masal
 • Drama Çalışmaları,
 • Masal Anlatıcılığı Eğitimi(Yetişkinlere)
 • İlk gün öğle ve akşam yemeği
 • İkinci gün sabah kahvaltısı
 • Ateş başı muhabbetler
 • Sınırsız çay ikramı

ÖNEMLİ NOT: Program akışı günün koşullarına göre değişebilir. Kampımıza her yaş grubundan çocuklu aileler katılabilir, ancak etkinlikler 4-12 yaş arası çocuklar için uygundur. 

Lütfen aşağıdaki başlıklara tıklayarak okuyunuz.

KAMP ALANINA ULAŞIM

Kampa katılacak aileler kendi araçları ile kamp alanına ulaşımlarını sağlayacaklar. 17 Eylül saat 09:00'da Kocaeli Yuvacık'ta bulunan kamp yapacağımız tesiste buluşuyoruz. Konuma uzaklığınıza göre evden çıkış saatinizi belirleyebilirsiniz. Farklı illerden gelecek olan ailelerimize kolaylık olması açısından en az 250 km mesafe olması şartıyla Cuma akşamı 19:00'da kamp alanımıza girebilirler. 

EĞİTMENLER

Elif Güvere             : Kamp Lideri, Genel Koordinatör

Eyüp Güvere         : Kamp Lideri, Lisanslı Dağcılık Sporcusu, Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardımcı

Feyza Sarıoğlu      : MEB/Öğretmen, Vantrilok, Dilbaz, Masal Eğitmeni, Drama Liderii

Beyza Er                : Okçuluk Antrenörü, Okçuluk Sporcusu ve Eğitmeni

KAMP İÇİN YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

Temel Kamp Ekipmanları : Çadır-Uylu Tulumu-Mat (uyku tulumu seviyesi 5 derece olmalıdır) Yanınıza ekstra battaniye ve kalın polar alınız.

Çocuklar için sırt Çantası: Çocuklar için küçük bir sırt çantası motive edici unsurdur. Kendi kıyafetlerini çantasına koyması ve yürüyüş esnasında çantasını taşıması faydalı olacaktır. Ormanda bulduğu kozalak, çiçek, yaprak gibi doğadan eve götürmek isteyeceği malzemeleri çantasına koymak isteyebilir. Evde ormandan toplanan malzemeler ile güzel bir etkinlik bile yapabilirsiniz. Önerdiğimiz çanta hacimleri  (4-7 yaş için 5 LT & 7-12 yaş için 12 LT yeterli olacaktır).

Büyüteç: Ormanı keşfetmeye giderken küçük canlıları incelemek için büyüteç olmazsa olmaz.

Düdük: Düdük kampta iletişim ve eğlence aracımız

El feneri veya kafa lambası

Kampçı Bıçağı ; Anne yada babalar yanlarına bir adet kamp bıçağı alsınlar

Yedek ayakkabı ve yedek kıyafetler bulundurmanızı rica ederiz.

Yürüyüşlerde çocuklarınız için dilerseniz yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar alabilirsiniz.

KAMP KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL

Kamp Alanında Konaklama, İlk gün(cumartesi) öğlen ve Akşam yemeği, İkinci gün(Pazar) sabah kahvaltısı, Kamp Alanı Mutfak Kullanımı, Kapalı Alanların Kullanımı, Doğa Yürüyüşleri ve Temel Kampçılık Eğitimi, Çocuklar için düzenlenecek etkinlikler, Çay kahve ikramları, Gece Ateş Başında Yıldızları izleme, Karavanlar İçin Elektrik ve Su Kullanımı, Çocuklara Katılım Sertifikaları

*3 yaş ve altı çocuklar ücretsizdir.

BANKA IBAN BİLGİLERİ

Bir Demet Yolculuk Ltd.Şti.

KUVEYTTÜRK KATILIM BANKASI
TR580020500009736647100001

*Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının başvurudan sonra hemen ödenmesi gereklidir. İade ve iptal şartları, kampa rezervasyon ve başvuru yapıp katılmayan aileler için kamp bedelinin %50'si iade edilir. Kamptan 3 gün önce yapılan iptallerde %75'i iade edilir.

TEMEL KAMP EKİPMANI KİRALAMA (SINIRLI SAYIDA) 

Kiralanacak malzemeler kamp alanında teslim edilir, geri teslim alınırken zarar görmemiş olması gerekmektedir. Zarar gören malzemeyi kiralayan reel bedelinden satın almak durumundadır. En çok zarar çadır tentelerinin yırtılması veya pollerin kırılması veya sigara yanıkları şeklindedir. Çadır çabuk tutuşan naylon hammaddeden üretildiği için, içinde sigara içilmesi yasaktır.

 (Çocuklar için uyku tulumlarının içine alez v.b malzeme getirilmesi tavsiye ederiz.)

ÖNEMLİ NOT:
Kaydınız yedek listesine alınacakıtr

Yetişkin ve Çocuk Bilgileri

<