Aktif Etkinlikler

Masallar Diyarına Yolculuk Aile Kampı

  • Aktif Etkinlikler
  • Elif Güvere
  • Etkinlik Tarihi: 27-28 Ağutos.2022
Etkinlik Doluluk Oranı
Masallar Diyarına Yolculuk Aile Kampı

Etkinlik Hakkında

Sadece 15 aile ile tamamen bize özel olarak kapatılan kamp alanında çadır kampı için masallar diyarına doğru yolculuğa çıkıyoruz.

 27-28 AĞUSTOS 2022 (CUMARTESİ-PAZAR) tarihleri arasında, Kocaeli’deki samanlı dağlarında yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı yakınında 2 gündüz 1 gecelik harika  bir butik kamp programı hazırladık. Bu kampımızda doğanın içinde, manzaraya, oksijene, oyuna ve yeşile doyup, sabah kuş sesleri eşliğinde uyanacağız. 

Bu kampımızda bizden çadır ve uyku tulumu kiralabilirsiniz.

Kampta Neler Var?

Aile doğa yürüyüşü ile doğayı keşfe çıkacağız, Doğada hayatta kalma ipuçlarına dair bilgiler edineceğiz. Doğada ateş başlatma, düğüm bağlama etkinlikleri ile bilgi ve becerilerimizi artıracağız.

Karanlık ormanda yürümek her zaman heyecanlı ve ürpertici olmuştur, gece cesaret yürüyüşü ile birlikte çocukların  karanlık korkularını yenebilecekleri keyifli bir yürüyüş yapacak ve korkularını yenmeyi öğreteceğiz.

Kamp alanımızda yapılacak drama etkinlikleri ile çocuklar kendilerini keşfedecek, problem çözme, iş birliği becerilerini geliştirecekler. Sözel ve bedensel ifade iletişim kurabilme, anlama-dinleme-kavrama ve sorun çözme becerilerine katkı sağlayacaklar. Yine çocuklar akranlarıyla bolca oyun oynayacaklar, ritim atölyesi eşliğinde vücut koordinasyonlarını sağlayacaklar, sürpriz yarışmalarla hem eğlenip hem de öğrenecekler.

Bu kadar mı? Hayır :)

  • Gece Cesaret Yürüyüşü
  • İlk gün öğle ve akşam yemeği
  • İkinci gün sabah kahvaltısı
  • Ateş başı muhabbetler
  • Sınırsız çay ikramı

ÖNEMLİ NOT: Program akışı günün koşullarına ve akışına göre değişebilir. Kampımıza her yaş grubundan çocuk katılabilir, ancak etkinlikler 4-12 yaş arası çocuklar için uygundur. 

Lütfen aşağıdaki başlıklara tıklayarak okuyunuz.

KAMP ALANINA ULAŞIM

Kampa katılacak aileler kendi araçları ile kamp alanına ulaşımlarını sağlayacaklar. 27 Ağustos saat 09:00'da Kocaeli Yuvacık'ta bulunan kamp yapacağımız tesiste buluşuyoruz. Konuma uzaklığınıza göre evden çıkış saatinizi belirleyebilirsiniz..

EĞİTMENLER

Eyüp Güvere         : Kamp ve Doğa Yürüyüş Lideri, Lisanslı Dağcılık Sporcusu, Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardımcı

Elif Güvere             : Kamp Lideri, Koordinatör

Özlem Sarıçamlık   : Eğitmen, Öğretmen, Tiyatro Sanatçısı

KAMP İÇİN YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

Temel Kamp Ekipmanları : Çadır-Uylu Tulumu-Mat (uyku tulumu seviyesi 5 derece olmalıdır) Yanınıza ekstra battaniye ve kalın polar alınız.

Çocuklar için sırt Çantası: Çocuklar için küçük bir sırt çantası motive edici unsurdur. Kendi kıyafetlerini çantasına koyması ve yürüyüş esnasında çantasını taşıması faydalı olacaktır. Ormanda bulduğu kozalak, çiçek, yaprak gibi doğadan eve götürmek isteyeceği malzemeleri çantasına koymak isteyebilir. Evde ormandan toplanan malzemeler ile güzel bir etkinlik bile yapabilirsiniz. Önerdiğimiz çanta hacimleri  (4-7 yaş için 5 LT & 7-12 yaş için 12 LT yeterli olacaktır).

Büyüteç: Ormanı keşfetmeye giderken küçük canlıları incelemek için büyüteç olmazsa olmaz.

Düdük: Düdük kampta iletişim ve eğlence aracımız

El feneri veya kafa lambası

Yedek ayakkabı ve yedek kıyafetler bulundurmanızı rica ederiz.

Yürüyüşlerde çocuklarınız için dilerseniz yanınıza sağlıklı atıştırmalıklar alabilirsiniz.

KAMP KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL

Kamp Alanında Konaklama, İlk gün(cumartesi) öğlen ve Akşam yemeği, İkinci gün(Pazar) sabah kahvaltısı, Kamp Alanı Mutfak Kullanımı, Kapalı Alanların Kullanımı, Doğa Yürüyüşleri ve Temel Kampçılık Eğitimi, Çocuklar için düzenlenecek etkinlikler, Çay kahve ikramları, Gece Ateş Başında Yıldızları izleme, Karavanlar İçin Elektrik ve Su Kullanımı, Çocuklara Katılım Sertifikaları

BANKA IBAN BİLGİLERİ

Bir Demet Yolculuk Ltd.Şti.

KUVEYTTÜRK KATILIM BANKASI
TR580020500009736647100001

*Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için kamp ücretinin tamamının başvurudan sonra hemen ödenmesi gereklidir. İade ve iptal şartları, kampa rezervasyon ve başvuru yapıp katılmayan aileler için kamp bedelinin %50'si iade edilir. Kamptan 3 gün önce yapılan iptallerde %75'i iade edilir.

Kiralanacak malzemeler kamp alanında teslim edilir, geri teslim alınırken zarar görmemiş olması gerekmektedir. Zarar gören malzemeyi kiralayan reel bedelinden satın almak durumundadır. En çok zarar çadır tentelerinin yırtılması veya pollerin kırılması veya sigara yanıkları şeklindedir. Çadır çabuk tutuşan naylon hammaddeden üretildiği için, içinde sigara içilmesi yasaktır.

 (Çocuklar için uyku tulumlarının içine alez v.b malzeme getirilmesi tavsiye ederiz.)

 

ÖNEMLİ NOT:
Kaydınız yedek listesine alınacakıtr

Yetişkin ve Çocuk Bilgileri

<