Bizden Haberler

Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Eğitimlerimizi Tamamladık

Sağlık Bakanlığı Onaylı İlk Yardım Eğitimlerimizi Tamamladık

Doğa sporları ve doğada yapılan etkinliklerde her türlü risklere karşı farkındalık önemlidir.

Kızılay tarafından verilen sağlık bakanlığı onaylı ilk yardım eğitimlerini tamamladık. Doğa sporları ve doğada yapılan etkinliklerde her türlü risklere karşı farkındalık önemlidir. Bir çok konuda önlem alsanız da bazen farkında olmadan, bazen de elinizde olmayan sebeplerden ötürü risklerin oluşmasını engelleyemiyorsunuz. 

Bu tür durumlarda doğru müdahele bilgisi, şehirden uzak ulaşımın zor olduğu, hatta bazen telefonun dahi çekmediği yerlerde yani doğada zaman geçiren herkes için hayati önem taşır. 

Kızılay tarafından verilen Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilk yardım eğitimlerini yenilenen mevzuat çerçevesinde tamamladık. 

İlkyardım: Hasta yada yaralanmış kişinin bir profesyonel servise ulaştırılmadan önceki acil tedbir ve tedavi uygulamalarıdır. Zaman, ilkyardımı uzun süreli bakımdan ayıran ana etkendir. İlkyardım uygulamaları asıl tıbbi tanı ve tedavi yöntemlerinin yerine geçmez. Ancak profesyonel yardım sağlanıncaya kadar geçici destek görevi görür. 

Şehirde yaralıyı hızlıca hastaneye ulaştırma imkanımız olabilir fakat doğada hasta bakımı bizim sorumluluğumuz altında saatler hatta günler alabilir. Yaralıyı hastaneye ulaştırma süresi 1 saati geçiyorsa, uzun süreli ilkyardım bilgileri önem kazanır.

<